Pomoc dla poszkodowanych w Meksyku

Łzy szczęścia .

Tradycyjnie w poniedziałek odbyło się spotkanie naszego klubu. Omówiliśmy: akcję pomocy dla osoby autystycznej, dla której kupiliśmy niezbędne wyposażenie do domu; organizację koncertu włoskiego pianisty z okazji 100-lecia niepodległości Polski oraz darmowych seansów kinowych dla młodzieży szkolnej.  Gościem spotkania była Joanna Michel Parra z Meksyku, przebywająca w Kielcach w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży.  Joanna mieszka w miejscowości Culiacan, które w ostatnich dniach zostało poważnie zniszczone przez huragan. Powódź zniszczyła domy jej bliskich.  Postanowiliśmy pomóc pokrzywdzonym i po krótkiej dyskusji zapadła decyzja o przekazaniu kwoty 2.000 dolarów. Poinformowana o tym Joanna rozpłakała się łzami szczęścia.  Szczęśliwa przekazała tą informację do Meksyku. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Ojciec dziewczyny Arturo Michel Perry przesłał następującego maila:

„Z całego serca dziękujemy za to, co robicie dla naszej rodziny i naszego kraju, bardzo serdecznie dziękujemy całej rodzinie Olejarz, klubom Rotary, kolegom z klasy i znajomym Joanny, a zwłaszcza naszej siostrzanej Polsce, nie ma słów, aby podziękować wszystkim, co robią. Błogosławieństwa”.

Klub postanowił zwrócić się do innych polskich klubów Rotary z apelem o pomoc dla ofiar kataklizmu.

ROTARY CLUB KIELCE – APEL O POMOC DLA MEKSYKU.

Marcin Krzeminski