2018 – wernisaż wystawy prezentującej prace osób niepełnosprawnych z powiatu kieleckiego

Radość i łzy laureatów.

W ciepłej, niemal domowej atmosferze przebiegło otwarcie wystawy niepełnosprawnych artystów organizowane przez nasz Klub w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych. Zebranych powitała kierująca placówką p. Stanisława Zacharko-Łagowska. Pani dyrektor odkreśliła trafność pomysłu i wysoki poziom prac.  Prezydent Klubu Marcin Krzemiński i sekretarz Magdalena Sitek mieli przyjemność wręczyć  laureatom interdyscyplinarnego konkursu plastycznego dyplomy i nagrody finansowe. Główne trofeum otrzymał Krzysztof Linek za pracę ” Dobry duch”. . Wyróżnienie nadano Pawłowi Karpol za „Barwy jesieni”, a nagrody specjalne Dominikowi Waldon za „Martwą naturę z bibuły”, Janowi Kraj za ” Kolory nocy” i Marioli Zachariasz za ” Kici , kici”. Nie zabrakło uśmiechów i łez laureatów oraz opiekunów. Dla tego warto było organizować ten projekt. Konkurs i wystawa wpisała się w program obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Klub Rotary Kielce organizował je po raz pierwszy, a kilkadziesiąt prac nadesłano z ośrodków znajdujących się w Kielcach i powiecie kieleckim. Dodać należy, że kilka prac zostało zakupione przez gości wystawy. Pozyskane środki pomogą w rozwoju artystycznych uzdolnień niepełnosprawnych oraz wsparły akcję „ Pomoc dla Meksyku”. Wszyscy uczestnicy potwierdzili wolę kontynuowania inicjatywy w następnym roku. Mamy zatem kolejny dobry punkt programu Klubu.

Prezydent Klubu Rotary Kielce

DSC_0546DSC_0603 DSC_0607 DSC_0591 DSC_0587 DSC_0581 DSC_0573 DSC_0568 DSC_0564 DSC_0560 DSC_0552 DSC_0550