RC Kielce sponsoruje akcję „ gabinet na kółkach”

Gorące serca pokonały mroźną aurę.

Silny mróz nie przeszkodził nam w przeprowadzeniu akcji badania dzieci w ramach profilaktyki onkologicznej.  Pod Urząd Gminy w Miedzianej Górze podjechał „ gabinet na kółkach”, który odwiedzili opiekunowie wraz z 40. dziećmi. W cieplutkim wnętrzu mali pacjenci poddani zostali badaniu USG. Lekarz badał okolica gardła, jamę brzuszną i rejony narządów rodnych.  Podekscytowani milusińscy stawiali się punktualnie, co pozwoliło wykonać pełny plan. Zgodnie z założeniami wyniki badania swych pociech otrzymało czterdzieścioro rodziców.  W trosce o miłą atmosferę nie brakowało bajek, kolorowanek i prezentów. Wizyta w Miedzianej Górze odbyła się z inicjatywy Klubu Rotary w Kielcach.  Członkowie Klubu sfinansowali badanie przeprowadzone przez Fundację Słoneczna Przyszłość. Wsparcia inicjatywie udzieli także lokalny samorząd.  Gorących serc Rotarian nie mogła pokonać mroźna aura. Całym zespołem dopingowaliśmy maluchów.

Sekretarz Klubu Rotary Kielce

DSC_0017 DSC_0020 DSC_0021 DSC_0024 DSC_0025