Rotariańskie spotkanie w Oradei

Sekretarz naszego klubu Marcin Krzemiński spotkał się w Rumunii z przedstawicielami trzech klubów Rotary. Rozmowa koncentrowała się na wymianie doświadczeń. Prezydenci dwóch klubów z miasta Oradea  Dimitriu Georgel Irinel i Dacian Lontis przedstawili swoje inicjatywy, a sekretarz klubu z Sinai  Adrian Tabacaru opowiedział o spotkaniu z Rotarianami z Kielc.  Marcin Krzemiński zaprezentował nasze główne inicjatywy oraz zaprosił do międzynarodowej współpracy.

Wśród rumuńskich projektów na uwagę zasługiwały cztery realizowane z grantów Rotary : 1000 szczęśliwych ludzi – bezpłatna porada okulistyczna dla osób ubogich ( dotychczas skorzystało z niej 700 chętnych) ; Program wsparcia dla młodzieży bez rodziców po 18 roku życia – tworzenie m.in. farm rolniczych zapewniających pracę; Doposażenie w drobny sprzęt medyczny jednego z regionalnych szpitali. W planie jest także przygotowanie akcji zakupu wyprawek szkolnych dla 1000 uczniów. Ostatni projekt związany jest z pomocą dla dotkniętych autyzmem. Wspólnie z klubem Rotary z USA w Rumunii organizowane są przez 4 amerykańskich specjalistów szkolenia dla osób pracujących i leczących chorych na autyzm. W planie jest przygotowanie około 300 osób.

Sekretarz Klubu Rotary Kielce

DSC_1320 DSC_1316 DSC_1273 DSC_1265 DSC_1256