Kocham, więc badam

Kocham, więc badam ! W hotelu Kongresowym w Kielcach odbyło się podsumowanie akcji badania dzieci w zakresie profilaktyki onkologicznej przeprowadzone w Gminie Miedziana Góra. Lekarze z Fundacji „Słoneczna Przyszłość” z Buska Zdroju zdiagnozowali 40 małych pacjentów. Koszty badań pokrył Klub Rotary Kielce, a stronę logistyczną zabezpieczył Urząd Gminy. Gośćmi rotariańskiego wieczoru byli: wójt Gminy Miedziana Góra Zdzisław Wrzałka oraz Anna Korczyńska-Wieloch i Agnieszka Nowak – prezes i wiceprezes Fundacji. Optymistycznie brzmi raport lekarski. U przebadanych dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat nie wykryto zagrożeń nowotworowych. W kilku przypadkach zalecono jednak konsultację ze specjalistami. Rotarianie przyjęli podziękowanie za inicjatywę ze strony Fundacji i gospodarza Gminy.

Sekretarz Klubu Rotary Kielce